Baba-kisgyermek masszázs

Baba-kisgyermek masszázs

Baba és gyermek olajos masszázs

Jó a babának, Öröm a mamának

Kötődés babamasszázson keresztül

közelebb hozzuk az anyát, apát, nagyszülőt a kicsihez. Fejlődik a bizalom és a kommunikáció. Nyugtató érintéssel a csecsemő szeretettnek és fontosnak érezheti magát.

A baba masszázs további előnyei

A csecsemőmasszázs Nemzetközi Szövetsége (IAIM) szerint a csecsemőmasszázs segítheti a keringési és emésztőrendszer stimulálását. Ez viszont segíthet bizonyos csecsemőknek az alábbi állapotokban: gáz - görcsök - székrekedés A masszázs enyhítheti az izomfeszültséget, a fájdalmakat és a fogzással kapcsolatos kellemetlenségeket, valamint serkentheti a koraszülött csecsemők növekedését

A baba masszázs egészségügyi előnyei:

- nyugtat

- Elősegíti az elalvást

- A rendszeres, azonos időben végzett masszázs segíti a tájékozódást a napon belül a gyermek számára

- Jó hatással van a keringésre, légző szervrendszerre, emésztésre, mozgás és kiválasztó szervrendszerre is.

- A rendszeres masszázsban részesülő gyermekek jobban kötődnek a szülőkhöz, testvérekhez, családtagokhoz, nyitottabbak. Sírás, ijedtség után sokkal könnyebb őket megnyugtatni.

- Segíti a napi testtömeg-növekedést,

- javítja a baba alkalmazkodását az éjszakai alváshoz, és segíthet mélyebben aludni,

- enyhíti az orrdugulást és fogakkal járó kellemetlenségek,

- elősegítik a jó izomtónus, a koordináció és a rugalmasság kialakulását,

- javítják a test tudatosságát,

- erősíti az immunrendszert,

- javítja a bőr textúráját,

Ha gyermekének valamilyen egészségügyi problémája van, akkor először beszéljen orvosával, vagy a védőnővel, hogy eldöntse, fogja-e tudni masszírozni.

Mikor lehet elkezdeni a baba masszázst?

Már 2 hetes kortól megkezdheti az alkalmazást. Csoportos babamasszázsra 6 hetes kortól lehet járni.

FONTOS tudnivalók a babmasszázsról:

Minden szülőnek fontos: gyermekorvos igazolását arról, hogy a gyermek egészséges és közösségbe vihető. Betegség után a gyermek csak ezzel az igazolással vehet részt újra a foglalkozáson.

Ügyelni kell a baba hangulatára. Babának nyugodtnak, ébernek és elégedettnek kell lennie, ha készen áll a masszázsra.

Soha nem végezünk olyan masszázstechnikát, amely kényelmetlen a gyermeknek, nem esik jól neki. Vannak gyerekek, akiknek több idő kell megszokni a masszázs kezelést.

Ha a gyermek megunja a foglalkozást, éhes lesz, pelust kell cserélni, akkor tegye azt a szülő, ami a baba kényelmét szolgálja - ringassa, engedje elmászni, etesse meg, cserélje ki a pelust, DE SEMMI ESETRE NE ERŐLTESSE, HOGY RÉSZT VEGYEN A MASSZÁZSON. Néhány perc után ismét lehet próbálkozni. A gyermek jelzi, , ha nem szeretne masszázst.

Etetés után legalább 45 percet kell várni.

Babamasszázs heti 2-3 alkalom elegendő számára.

A baba intenzív gondozása A baba masszázs számtalan előnnyel jár. Minden gyengéd érintéssel a csecsemő szeretve fogja érezni magát, megerősítve az anya-gyermek között fennálló köteléket. A masszázsok lehetővé teszik a baba számára, hogy nyugodtabbá váljanak, ami javíthatja az alvásukat, étvágyukat, immunrendszerüket, gyorsabban épülnek fel betegségekből. A babamasszázs elősegítheti az egészséges növekedést.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el